Sortuj według:
sortuj
filtruj
Super
Cena
PRODUKT
Z GAZETKI
Promocja
Wyprzedaż

Klej do folii 250ml 36862

84,99 zł / szt Cena regularna:
zł / szt
Najniższa cena:
84.99 zł / szt

Folie i kleje do oczek wodnych

Atrakcyjne i efektowne — dokładnie takie są oczka wodne. Pięknie zaprojektowane i utrzymane w dobrej kondycji oczko będzie klejnotem w aranżacji naszego ogrodu, a dodatkowo pozwoli na przyjemne spędzanie czasu nad wodą w domowym zaciszu.

 

Oczko wodne

Naturalna woda w naszym ogrodzie to powód do dumy i szereg korzyści płynących z obecności oczka wodnego. Przede wszystkim możliwość posiadania oczek wodnych to wprowadzanie do swojego ogrodu efektownego elementu małej architektury. Estetyczne i intrygujące oczka, pozwolą nam na stworzenie ciekawej aranżacji ogrodowej. Do oczek wodnych chętnie również przylatują owady, a za nimi ptaki. Pojawiają się również płazy i gady. Nasz ogród odżywa i staje się schronieniem dla dzikich zwierząt. My samu również możemy zarybić oczko wodne i hodować popularne, ozdobne gatunki.

Oczko wodne to również stworzenie mikroklimatu, który będzie przyjemnie oddziaływał na nas w czasie upalnych, letnich dni. Jeśli poświęcimy nieco czasu i pracy na stworzenie kaskady, szum wody będzie nas dodatkowo koił swoją delikatną muzyką.

 

Folie do oczka wodnego

Oczka możemy tworzyć z gotowej formy do oczek wodnych lub wykonać je samodzielnie z pomocą folii. Folia to wytrzymały, odporny na uszkodzenia i rozciąganie materiał, który zapobiega wnikaniu wody w głąb ziemi i wysychaniu zbiornika. Pokrywamy nią dno niecki i dokładnie uszczelniamy.

 

Klej do folii pvc

W trakcie budowy oczka wodnego może okazać się, że nawet największa folia nie jest w stanie przykryć całej niecki. Aby woda nie przeciekała pomiędzy dwiema warstwami folii, używa się odpowiedniego kleju. Klej używaj tylko na suchych i oczyszczonych kawałkach folii — inaczej folia może nie przykleić się dobrze do siebie i będzie przeciekać.

 

Wykonanie oczka wodnego z folii

Własnoręczne wykonanie oczka wodnego nie jest trudne. Prace zaczynamy od zaprojektowania przestrzeni i ustalenia wielkości zbiornika. Wytyczamy w ogrodzie granice niecki i wykopujemy odpowiedni dół (należy pamiętać o wykonaniu kilku poziomów, na których będą rosły różne rośliny). Ziemię ubijamy i przysypujemy 5 - 10 cm warstwą piasku. Układamy folię (ewentualnie wykonujemy klejenie fragmentów materiału, jeśli jeden kawałek nie przykryje całości oczka). Brzeg zabezpieczamy kamieniami i układamy rośliny w oczku. Zbiornik napełniamy.

 

Preparaty do oczek wodnych i ich zastosowanie. Sprawdź, jak je wykorzystać

Preparaty do oczek wodnych i ich zastosowanie. Sprawdź, jak je wykorzystać

Oczko wodne pięknie zdobi ogród i wprowadza w nim wyjątkowy klimat. Niestety, jeśli nie będziemy o nie odpowiednio dbać, niepożądane procesy i niechciane mikroorganizmy wkrótce zmienią przejrzystą wodę w zarośniętą glonami, zamuloną i mętną, do tego...

Oczka wodne - projekty

Oczka wodne - projekty

Oczko wodne to ciekawy pomysł na zaaranżowanie ogrodu - zyskuje coraz większą popularność. Rośliny i ryby w stawie na własnej działce cieszą oko, a kojący szum wody sprzyja odpoczynkowi. Pielęgnacja oczek wodnych to także ciekawy sposób na letnie hobby...

Przydomowe oczko wodne - czy to dobry pomysł?

Przydomowe oczko wodne - czy to dobry pomysł?

Przydomowe oczka wodne są elementem, które w znacznym stopniu wpływają na wygląd wystroju ogródka. Oczko wodne nie musi być wielkie - z powodzeniem możesz więc stworzyć je zarówno w średnim, jak i dużym ogrodzie. Jego wymiary oraz aranżacja zależą...